IOSSGOLD

IOSSGOLD Dinamik fiyat ekranları.

İossgold Dinamik Fiyat Ekranları, kuyumcu oda ve dernekleri ortak fiyat gösterim ekranları ve kuyumcu perakende mağazaları ile kuyumcu toptan mağazalarında hem müşteri hem de kuyumcu esnafı için fiyat gösterimi yapan bir uygulamadır.

Fiyat ekranlarımız Oda ve Derneklerin haricinde tekil Kuyumcu Mağazaları tarafından da Türkiye’nin değişik illerinde kullanılmaktadır.

Uygulama hakkında daha fazla bilgi ve satın alma işlemleri için bizi arayın.

0224 256 4677

IOSSGOLD Kuyumcu Fiyat Ekranları

Fiyat Ekranlarımızda, ekranın görünümü ilgili oda veya derneğin isteği doğrultusunda istenildiği gibi tasarlanabilmektedir. Ekranlarda genel olarak fiyatların sunulduğu alan, duyuru alanı, resim veya video gösterim alanı, forex alanı bulunmaktadır. Ancak görünüm tamamen özelleştirilebildiği için bu alanların haricinde, ilgili oda veya derneğin isteği doğrultusunda alanlar eklenebilir ve değiştirilebilir. Görünümde yerleşim, renkler, büyüklükler tamamen değiştirilebilir haldedir.

Fiyat ekranları bölge mantığında çalışabilmektedir. Sistem içerisinde odaya ait istenildiği kadar bölge oluşturulabilir. Kuyumcular bölgeye atanabilir ve her bölgeye ayrı fiyat, ayrı resim veya video, ayrı duyuru güncellenebilir. İlgili bölgede kayıtlı kuyumcu kendi bölgesine ait fiyat, resim ve duyuruları görür.

Sistem içerisinde fiyat kaydedilebilir. Kayıtlı fiyatlar yönetim ekranından kolayca çağırılarak, sistemdeki fiyatlar güncellenebilir. Böylece benzer fiyat aralıklarında her fiyatı tek tek yazmak yerine daha önceden kaydedilmiş fiyatlar çağırılarak sisteme güncellenebilir.

Üyeler aktif veya pasife çekilebilir. Pasife çekilen üyenin ekranında üyeliğinin kısıtlandığını belirten bir ekran çıkarak, ilgili üyeye uyarıda bulunur.

Fiyat ekranında internet bağlantısının olup olmadığı kontrol edilmektedir. Eğer üyenin internet bağlantısı koparsa resim gösterim alanında kullanıcının internet bağlantısının olmadığına dair bir bildirim gösterilerek üyenin fiyat ekranının aktif fiyatları çekemeyeceği konusunda bilgi sahibi olması sağlanır. Bu sayede yanlış fiyattan satış veya alış yapılmasının önüne geçilir.

Fiyat ekranlarında, fiyatlar statik olarak el ile girilebileceği gibi, sistemde milyem seçilerek, milyem bilgisi girilmek suretiyle, has fiyat ile otomatik olarak çarpılarak getirilmesi de sağlanabilir. Milyem seçeneği aktif edildiğinde, fiyat değişimlerinin kaç TL’lik baremlerde olması gerektiği de seçilebilir. 1 TL’lik veya 0,50 TL’lik baremler girilirse fiyat sadece 1 TL veya 0,50 TL değiştiğinde ekrana yansıtılır. Daha küçük değişimler ekrana yansıtılmaz. Alış ve satışlarda aşağı veya yukarı yuvarlaması seçilebilir.

Yazılım Türleri ve Kullanılan Cihazlar

Windows Masaüstü Yazılımı: Bu program Microsoft Windows çalıştıran bir bilgisayara kurularak, Fiyat ekranının bilgisayar ekranından veya bilgisayara bağlı TV, Monitör gibi bir harici bir cihazdan görüntülenmesini sağlar. Program eğer bilgisayarda bağlı ikinci bir ekran varsa bunu otomatik olarak algılayarak kendisini ikinci ekranda açar.
Program ilk kurulum esnasında üyeden belli bilgileri girmesini ister ve sisteme kaydeder. Sonrasında eğer üye geçerli bir üye ise aktifleştirmesi yapılır.

Android Yazılımı: Uygulama Google Play Store’dan kurulur. İlk çalıştırıldığında üyeden belli bilgileri girmesini ister ve sisteme kaydeder. Sonrasında eğer üye geçerli bir üye ise aktifleştirmesi yapılır.

Linux Yazılımı: Uygulama Linux işletim sistemi çalıştıran herhangi bir cihaza kurulur. İlk çalıştırıldığında üyeden belli bilgileri girmesini ister ve sisteme kaydeder. Sonrasında eğer üye geçerli bir üye ise aktifleştirmesi yapılır.

Fiyat Ekranı için Kullanılan Özel Cihazlar


Android Tabanlı bir cihazdır. HDMI çıkışı vardır. Direkt TV’ye bağlanabilir. Çevirici aracılığı ile bilgisayar monitörüne de bağlanabilir. Boyutları 103x38x10 mm’dir. Ağırlığı 32 gramdır.
İossgold Fiyat Ekranları için özelleştirilmiş bir cihazdır. Kompakt boyuttadır. Fiyat ekranları için özelleştirmiş olduğumuz embedded Linux tabanlı bir işletim sistemi çalıştırır. Bilgisayarlardaki Windows işletim sistemindeki gibi ani kapanmalarda çökme durumu yaşanmaz. Son derece stabil çalışan bir cihazdır.

Her iki cihazda da wireless özelliği kendiliğinden bulunmaktadır. Internete bağlanmak için herhangi bir kablo gerektirmezler. Klavye ve Mouse ihtiyacı olmadan bağlandıkları TV veya Monitörde otomatik olarak fiyat ekranını açarlar.

Referanslarımızdan Bazıları


Doğubayazıt Kuyumcular Derneği

  • IOSSGOLD Fiyat Ekranları

Eskişehir Kuyumcular Odası

  • IOSSGOLD Fiyat Ekranları

Diyarbakır Kuyumcular Odası

  • IOSSGOLD Fiyat Ekranları

Yüksekova Kuyumcular Derneği

  • IOSSGOLD Fiyat Ekranları

İnegöl Kuyumcular Derneği

  • IOSSGOLD Fiyat Ekranları

Bolu Kuyumcular Odası

  • IOSSGOLD Fiyat Ekranları

Midyat Kuyumcular Derneği

  • IOSSGOLD Fiyat Ekranları

Mersin Kuyumcular Odası

  • IOSSGOLD Fiyat Ekranları

Uygulama hakkında daha fazla bilgi ve satın alma işlemleri için bizi arayın.

0224 256 4677